הכרזה

כיווץ
אין עדיין הכרזות.

מדריך לעקיפת החסימה באמצעות DNSCrypt + פרטיות מוגברת ברשת

כיווץ
X

• סינון
  • שעה
  • הצג
נקה הכל
הודעות חדשות

• מדריך לעקיפת החסימה באמצעות DNSCrypt + פרטיות מוגברת ברשת

הקדמה

DNSCrypt הוא פרוטוקול תקשורת שפותח על ידי פרנק דניס וייצ'נג פו.
    הפרוטוקול עוטף שאילתות DNS "רגילות" בין הלקוח לשרת ה-DNS באמצעות SSL (שיטת הצפנת נתונים).
    בכך הוא מונע התקפות מסוג Man In The MIddle ו-DNS Spoofing.
    חברות כגון OpenDNS, Yandex, Infoblox, AdGuard ועוד הטמיעו את הפרוטוקול במוצרים שלהן.
    לקריאה נוספת אודות הפרוטוקול: ויקיפדיה (אנגלית)
    למידע נוסף המשיכו לסוף הפוסט (לאחר הוראות עקיפת החסימה).

עקיפת החסימה
    לעקיפת החסימה נשתמש בפרוטוקול DNSCrypt באמצעות תוכנת קוד פתוח Simple DNSCrypt (עבור מערכת הפעלה Windows, למערכות הפעלה אחרות קיימים קליינטים אחרים עליהם נרחיב בהזדמנות אחרת).

שלב 1: נוריד את התוכנה Simple DNSCrypt:
    עבור מחשבי Windows 7 ומעלה בתצורת 32bit: להורדה לחצו כאן
    עבור מחשבי Windows 7 ומעלה בתצורת 64bit: להורדה לחצו כאן

שלב 2: נתקין את התוכנה במספר לחיצות פשוטות
    * אם מתקבלת שגיאה בנוסח "Simple DNSCrypt Can't be installed on systems with .NET Framework lower than 4.6.2" עליך להוריד ולהתקין את .NET Framework 4.6.2 מאתר מיקרוסופט

לחץ על התמונה לגרסה מוגדלת.*  שם:	Step1.png* צפיות:	1* גודל:	13.2 קילובייט* מק

לחץ על התמונה לגרסה מוגדלת.*  שם:	Step2.png* צפיות:	1* גודל:	8.5 קילובייט* מק
    לחץ על התמונה לגרסה מוגדלת.*  שם:	Step3.png* צפיות:	1* גודל:	9.5 קילובייט* מק
    לחץ על התמונה לגרסה מוגדלת.*  שם:	Step4.png* צפיות:	1* גודל:	9.0 קילובייט* מק
    לחץ על התמונה לגרסה מוגדלת.*  שם:	Step5.png* צפיות:	1* גודל:	13.2 קילובייט* מק

שלב 3: אם עקבת אחר שלבי ההתקנה כפי שהוסבר במדריך, התוכנה תפתח מיד בסיום ההתקנה (ההפעלה הראשונית ארוכה יחסית).
    אם מסיבה כלשהי התוכנה לא נפתחת באופן אוטומטי לאחר סיום ההתקנה, נא להפעיל אותה ידנית באמצעות קיצור הדרך שבשולחן העבודה.
    במקרים מסויימים נדרשת הפעלה כמנהל (לחצן ימני > הפעל כמנהל), כדי שהתוכנה תעלה.

לאחר הפעלת התוכנה יופיע המסך הבא:

לחץ על התמונה לגרסה מוגדלת.*  שם:	A1.png* צפיות:	1* גודל:	14.4 קילובייט* מק

הערה: התוכנה מופעלת באופן אוטומטי בשפת מערכת ההפעלה (ניתן להחליף את שפת התוכנה בתפריט השפות מצד ימין למעלה).

שלב 4: לאחר שהתוכנה הופעלה בהצלחה, צריך להפעיל את "שירות DNSCrypt", פשוט ללחוץ על המתג האפור ולהמתין שצבעו יתחלף לירוק.

הערה: חלק מספקיות האינטרנט מספקות כתובות IPv6, כדי לדעת האם הספקית והמחשב שלכם תומכים ב- IPv6 היכנסו לעמוד הבדיקה, אם בעמוד הבדיקה תחת IPv6 מופיע "Not Detected" נא לא לסמן את "השתמש בשרת IPv6".

בתמונה הבאה ניתן לראות את מסך התוכנה לאחר הפעלת השירות:
    לחץ על התמונה לגרסה מוגדלת.*  שם:	A2.png* צפיות:	1* גודל:	14.4 קילובייט* מק

שלב 5: נלחץ עלכרטיס הרשת שדרכו המחשב מחובר לרשת האינטרנט.
    ברוב המחשבים יופיע כרטיס אחד בלבד, אם במחשבכם מותקן יותר מכרטיס רשת אחד התוכנה יודעת לזהות את כרטיס הרשת הפעיל ולהציג רק אותו.

נלחץ על כרטיס הרשת שלנו ונמתין שיופיע V מצד ימין והרקע יתחלף מאפור לירוק.
    ניתן לראות את מסך התוכנה לאחר הבחירה בתמונה הבאה:
    לחץ על התמונה לגרסה מוגדלת.*  שם:	A3.png* צפיות:	1* גודל:	15.3 קילובייט* מק

סיימת את ביצוע המדריך בהצלחה! כעת באפשרותך לגשת לאתר מכל הכתובות המוכרות שלו.
    * ניתן להמשיך לקרוא הסבר טכני על עקיפת החסימה להעשרת הידע או פשוט להיכנס לאתר ולצפות בסדרות בכיף

איך DNSCrypt עוקף את חסימת האתר ואיך הוא תורם לפרטיות שלי ברשת?

ראשית אסביר מהו שרת DNS:
    שרת DNS, או בשמו המלא Domain Name Server, הוא שרת שתפקידו לתרגם כתובות אתרים (כמו למשל facebook.com) לכתובות IP.
    באינטרנט לכל מחשב יש כתובת המורכבת ממספרים, לדוגמה אם תכתבו בדפדפן את הכתובת 31.13.84.36 תגיעו לאתר פייסבוק.
    אבל קשה לזכור את המספר הזה בעל פה, הרבה יותר נוח לזכור את הכתובת facebook.com.
    כאן שרת ה-DNS נכנס לתמונה, הוא מתרגם את הכתובת שהזנתם, facebook.com למספרים (במקרה הספציפי הזה: 31.13.84.36) כך שהדפדפן ידע לאיזה מחשב ברשת עליו לפנות על מנת להציג את האתר.
    עוד על DNS בויקיפדיה (עברית)

איך החסימה מתבצעת?
    לכל ספקית אינטרנט בישראל (בזק בינלאומי, נטויז'ן, הוטנט, 012 וכו') קיים שרת DNS.
    שרת ה-DNS של הספקית מוגדר להחזיר עבור אתר סדרות (ואתרים נוספים שנחסמו) כתובת IP שגויה או לא להחזיר כתובת IP כלל, כך הדפדפן לא מצליח לגשת לאתר סדרות.
    * חלק מהספקיות מבצעות Man In The Middle ומשנות את התשובה המתקבלת משרתי DNS אחרים (כיוון שהתעבורה בפרוטוקול ה-DNS אינה מוצפנת, כל אחד בדרך יכול לראות אותה ולשנות אותה).
    כך משתמשים מסויימים שהגדירו במחשביהם את שרת ה-DNS של גוגל עדיין לא מצליחים לגשת לאתר כי ספקית האינטרנט מתערבת במכוון בתשובה שנשלחת משרת ה-DNS של גוגל ומשנה אותה.

איך שימוש ב-DNSCrypt מגביר את הפרטיות שלי ברשת?
    פרוטוקול DNSCrypt מצפין את שאילתות ה-DNS שנשלחות מהמחשב שלך לשרת ה-DNS על ידי שימוש בפרוטוקול SSL.
    בדומה לאתרים מאובטחים (אתרים בהם מופיע מנעול ירוק בדפדפן וכתובת האתר מתחילה ב https), המידע שעובר מהמחשב שלך לשרת ה-DNS ולהיפך (משרת ה-DNS למחשב שלך) מוצפן.
    כיוון שהמידע מוצפן, אף אחד (כולל ספקית האינטרנט שלך) לא יכול לדעת לאיזה אתר ניסית לגשת.
    נערך לאחרונה על ידי Maor; 30.11.2019, 23:19.

המחשב שלי לא תומך בהורדות מסוג זה. ניסיתי לפתור את בעיית החסימה בדרך אחרת. לא הצלחתי. האם לא אוכל יותר לצפות באתר?

הערה

ואו מדריך מושקע ביותר! חברה אני חושב שלמאור מגיע תודה ענקית

הערה

תודהההה כבר השתגעתי וכלום לא עבד לי!

הערה

אני השארתי הודעה בפורום תמיכה טכנית אף אחד לא השיב....המדריך לא עובד לי...עשיתי כל מה שרשום הורדתי כל מה שצריך...התוכנה sdnscrypt....אחרי ההתקנה לא נפתחת אפילו..מי יכול לעזור לי עם זה? ניסיתי בנוסף תוכנות DNSCRYPT אחרות שכן נפתחו אבל גם הן לא עבדו..והאתר לא עובד לי לא משנה לאיזה כתובת אני נכנס.
          נערך לאחרונה על ידי ronan17; 23.07.2018, 10:04.

הערה

פורסם במקור על ידי ronan17 צפיה בהודעה
            אני השארתי הודעה בפורום תמיכה טכנית אף אחד לא השיב....המדריך לא עובד לי...עשיתי כל מה שרשום הורדתי כל מה שצריך...התוכנה sdnscrypt....אחרי ההתקנה לא נפתחת אפילו..מי יכול לעזור לי עם זה? ניסיתי בנוסף תוכנות DNSCRYPT אחרות שכן נפתחו אבל גם הן לא עבדו..והאתר לא עובד לי לא משנה לאיזה כתובת אני נכנס.
            לסיוע טלפוני על ידי נציגים טכניים מטעם האתר , ניתן להתקשר בין השעות 14:00-00:00 כולל בשבת
            אריה פלאפון: 0502362370אלון פלאפון: 0542526264 בנוסף ממליץ לך להוריד את התוכנה הזאת מכאן https://filehippo.com/download_hotspot_shield/ התוכנה עוקפת חסימות

הערה

מדריך מעולה ומושקע!
              החסימה אכן נעקפה, תודה רבה!

הערה

שלום לך אחי,
                הורדתי את התוכנה, התקנתי אותה. לוינדוס 7 64 bit (זה בוודאות מה שיש ומותקן אצלי במחשב) ומשום מה היא לא נפתחת לי... אני לוחץ עלייה פעמיים מהאייקון שבדסקטופ מאשר לו הרשאה והיא בכלל אבל בכלל לא נפתחת. ניסיתי גם "כהפעל כמנהל" ועדיין שום דבר לא נפתח...
                יש לך מושג למה זה קורה ואיך אפשר לתקן את זה?
                תודה רבה

הערה

התקנתי לפי ההסבר (המעולה) לפני כמה ימים, ואתמול בערב האתר שוב נחסם לי...
                  מישהו יכול להושיע?

הערה

התוכנה לא נפתחת אחרי ההתקנה, העקיפה בדרך הפשוטה יותר עם הלוח בקרה הפסיקה לעבוד היום והאתר שוב מופיע עם הודעת זירה. זאת הסיבה שאני לא יכול לתרום שוב לאתר, כי כל כמה ימים הוא נחסם לי שוב. אם אפשר בבקשה לקבל תגובה לעזרה אשמח. תודה.
                    נערך לאחרונה על ידי nikie5; 31.07.2018, 10:28.

הערה

פורסם במקור על ידי יערהו צפיה בהודעה
                      התקנתי לפי ההסבר (המעולה) לפני כמה ימים, ואתמול בערב האתר שוב נחסם לי...
                      מישהו יכול להושיע?
                      תוודא שהתוכנה עובדת ושהסימון "שירות DNSCrypt" פעיל.

פורסם במקור על ידי nikie5 צפיה בהודעה
                      התוכנה לא נפתחת אחרי ההתקנה, העקיפה בדרך הפשוטה יותר עם הלוח בקרה הפסיקה לעבוד היום והאתר שוב מופיע עם הודעת זירה. זאת הסיבה שאני לא יכול לתרום שוב לאתר, כי כל כמה ימים הוא נחסם לי שוב. אם אפשר בבקשה לקבל תגובה לעזרה אשמח. תודה.
                      באיזו מע' הפעלה אתה משתמש?

הערה

שלום וברכה
                        תודה על המדריך המושקע!!
                        נסתי להפעיל והתוכנה לא נפתחת!
                        נסתי גם בדרך השניה להוריד את התוכנה הזאת מכאן https://filehippo.com/download_hotspot_shield/
                        וגם לא נפתח לי
                        אם אפשר עזרה אשמח מאוד ותודה מראש

הערה

פורסם במקור על ידי bigdile צפיה בהודעה
                          שלום וברכה
                          תודה על המדריך המושקע!!
                          נסתי להפעיל והתוכנה לא נפתחת!
                          נסתי גם בדרך השניה להוריד את התוכנה הזאת מכאן https://filehippo.com/download_hotspot_shield/
                          וגם לא נפתח לי
                          אם אפשר עזרה אשמח מאוד ותודה מראש
                          תנסה את המדריך הזה כאן https://www.fxp.co.il/showthread.php?t=17853549 קיבל פידבקים טובים

הערה

תודה רבה על ההסבר המפורט האתר עובד לי עכשיו.

הערה

יש מדריך כזה שמתאים לווינדוס 10?

הערה

מבצע...
                              X